Jak plavání ve vaně probíhá

Plavání doma slouží k tomu, aby dítě, které je ještě příliš malé na to, aby navštěvovalo bazén, mohlo již cvičit doma ve vaně, prohlubovalo kontakt s rodiči a připravovalo se na plavání v bazénku. Pro děťátko je nejlepší začít s plaváním co nejdříve, pokud ještě neztratilo své rané reflexy a nezačalo se bát vody a cizích lidí. Začít může hned, jak se mu zahojí pupík po porodu.

Plavání výrazně napomáhá psychomotorickému vývoji dítěte, příznivě ovlivňuje trávicí ústrojí, děťátko posiluje svou svalovou soustavu a zároveň dostává spoustu podnětů i po psychické stránce. V případě zájmu Vás může navštívit naše instruktorka, která Vás seznámí se základními pravidly a principy plavání, ukáže vám polohy, které jsou vhodné na plavání podle věku vašeho děťátka.

Po instruktáži si všechny polohy vyzkouší s děťátkem také maminka nebo tatínek. Všechno dostanete také v písemné podobě, abyste mohli zpětně nahlédnout. Polohy nejsou sice těžké, ale napoprvé si člověk všechno nemusí pamatovat. Návštěva trvá většinou hodinu a půl, vše ale záleží na tom, jak je na tom děťátko momentálně s náladou. Ve vodě je dítě asi 30 min. Stává se ale, že to někdy na poprvé ani nevydrží. Součástí návštěvy může být i ukázka masáže děťátka, pokud si budete přát a dítěti to bude vyhovovat.

Budete-li mít zájem, kontaktujte nás a domluvíme se na termínu nebo nechte na sebe telefonní kontakt. Na plavání je nejlepší volit dobu, kdy bývá dítě obvykle v dobré náladě, vyspinkané a najezené.