Kurzy cvičení kojenců, batolat a dětí předškolního věku pro rodiče s dětmi

Cvičíme s miminky v Brně již od 3 měsíců až po děti do 4 let. Lekce jsou rozděleny podle věku a motoriky.

Během lekcí cvičí kojenci i batolátka na podložkách, s různými pomůckami, které se střídají, např. overbally, gymnastické míče, kruhy, apod. Každá hodina cvičení pro rodiče s dětmi je provázena veselými říkankami, písničkami a hrou na hudební nástroje.

Děti správnou motivací vedeme k tomu, aby pro ně cvičení bylo příjemnou činností, kde si kromě pohybu a zajímavých pomůcek užijí společnou hru a blízkost se svými rodiči a vrstevníky. Pomocí říkanek a písniček, které při cvičení používáme, si děti obohacují slovní zásobu, čímž rozvíjejí svou schopnost mluvit.

Cvičení předškoláků i batolat bývá na závěr zpestřeno doplňkovou výtvarnou činností nebo hrou na hudební nástroje, tanečky a prostorovými hrami, které rozvíjejí sportovní dovednosti a také sociální zdatnost dětí, jejich komunikaci a motoriku.
Děti se pak lépe zařadí do kolektivu dětí ve školce, ale i na hřišti.

Přijďte se pobavit a pohrát si se svým děťátkem do cvičení rodičů s dětmi v Brně! Užijete si zábavu, legraci a lecčemu novému se naučíte!

Jak cvičení probíhá 

Cvičení je rozděleno do následujících kategorií, ve kterých se ještě děti rozdělují do skupinek podle věku a hlavně podle stupně psychomotorického vývoje, na kterém se nacházejí:

Medvídci

Pro děti od 3. měsíce do jednoho roku. Cvičení nejmenších obsahuje správnou manipulaci s dítětem v souvislosti s psychomotorickým vývojem dětí, zlepšuje koordinaci pohybů, rovnováhu, vede děti k uvědomování si vlastního těla. Maminkám nabízí možnosti, jak s dítětem mohou cvičit i doma a podporovat tak jeho zdravý vývoj. S dětmi pracujeme 30 minut, dle jejich momentální nálady a možností. Zbytek hodiny věnujeme např. posilování problémových partií u maminek. Jednou za čas je součástí cvičení zajímavá přednáška na různá témata, např. o výživě, nošení v šátku, první pomoci, o otužování a dalších tématech.

Hopsálci

Pro děti od jednoho roku do tří let. Během lekcí přidáváme hodně aktivních činností, kdy děti přelézají, běhají, závodí, překonávají postavené dráhy, přenášejí hračky, poznávají barvy, učí se s rodiči salta, válet sudy a spoustu různých zábavných činností. Nejen děti, ale i rodiče poznají nové přátele. Děti podle nálady cvičí minimálně 30 minut, poslední čtvrt hodinku můžou věnovat různému vyrábění, malování, či zpívání s nástroji.

Šikulky, Pro děti 3 - 4 let

V této kategorii jsou cviky zaměřené na mnohostranné zkoušení pohybu, získávání zkušeností, upevnění svalové souhry, rovnováhy, a k navození správného dýchání. Vhodně volenými cviky podporujeme vývoj jemné i hrubé motoriky dětí.

Děti podle nálady cvičí minimálně 30 minut, poslední čtvrt hodinku můžou věnovat různému vyrábění, malování, či zpívání s nástroji.

Co budete potřebovat s sebou

  • miminka do 1 roku: body s dlouhým rukávkem, tepláčky, ponožky, látkovou plenku
  • starší děti: tričko, tepláky, ponožky s protiskluzem
  • rodiče: pohodlné, volné oblečení, čisté přezůvky nebo sálová obuv se světlou podrážkou