Cvičení maminek

BOHUŽEL MOMENTÁLNĚ CVIČENÍ MAMINEK NEPROBÍHÁ, MŮŽETE SLEDOVAT NÁŠ WEB, KDE VÁS BUDEME INFORMOVAT, POKUD BUDE KURZ ZNOVU OTEVŘEN.

Kondiční cvičení pro maminky, během kterého mohou mít své dítě u sebe!

Pro situace, kdy dítě špatně snáší rozloučení s maminkou.

  • cvičení zaměřena na specifické problémy maminek (záda, břicho, pánevní dno)
  • společenská situace vhodná pro nenásilné, postupné a přirozené zmírňování separační úzkostí

Cvičení probíhá ve velkém sále, ve kterém je zároveň uspořádán hrací koutek pro děti. Během cvičení maminky a děti na sebe vidí.

Samotný obsah cvičení je sestaven tak, aby odpovídal specifickým potřebám maminek. Jedná se především o zmírnění svalových dysbalancí (způsobených nošením dítěte na jedné ruce apod.) a posílení svalů pánevního dna a svalů břišních (ochabnutí svalstva pánevního dna a svalstva břišního, způsobené těhotenstvím a porodem, je častý „spoluviník“ při bolestech zad). Nejde tedy o žádné „skákání“ a tvrdé posilování celého těla, neboť maminky toho naposilují víc než dost. Naopak, základem každé hodiny bude důkladný strečink, zaměřený mj. na velký problém maminek – zádové svalstvo. Dále cviky na posílení pánevního dna, šikmých a přímých břišních svalů a další cviky přizpůsobené individuálním problémům přítomných maminek.

Navíc, jelikož cvičení probíhá v uvolněné atmosféře, není problém pro maminky kdykoliv odběhnout ke svému dítěti. Děti samotné se většinou po několika hodinách spřátelí – jedná se o aktivitu, která může pomoci se zmírňováním separační úzkostí. Pro nejmenší, ještě nelezoucí děti, je zde k dispozici postýlka, chránící je před zvědavými prstíky starších kamarádů.