Malí jogínci a plyšoví kamarádi

Malí jogínci a plyšoví kamarádi - pro děti 2 – 4 roky

Na co se můžete v jogínkách těšit?

Děti na nové podněty a kamarády a maminky na inspiraci a nové nápady jak si s dětmi hravě zdravě zacvičit. Pomocí říkanek a písniček a hraním na zvířátka nacvičujeme jednotlivé pozice a krátké sestavy. Nejde ovšem o nějaké výdrže, ale především o balanční a protahovací cviky a správné dýchání, zatím ještě s pomocí maminky.

Lekce jsou přizpůsobovány vývoji dětí a jsou vedeny hravou formou.

Pomalu přecházíme od balančních cviků k nejlehčím pozicím. Do jednotlivých pozic děti přivede říkanka nebo pohádka nebo jen přirozené pohyby zvířátek. Mezi ty nejzákladnější pozice, které s dětmi začínáme nacvičovat, patří strom, motýlek, pes, kočka, střecha, ježek, pozice dítěte.

Důležitá v našem cvičení je motivace dětí. V lekcích nechybí ani prostor pro běhání a hry, aby děti svou energii využili na správném místě. Další částí lekcí jsou muzikohrátky s různými hudebními nástroji a na závěr si děti užijí i výtvarné činnosti.

Dětská jóga rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá k sebepoznání. Maminky s dětmi si na konci vyzkouší relaxaci, která je přizpůsobena dětem.

Lekce trvá 45 minut.

„Podívejte na nožičky,

jsou tam paty, taky špičky.

Na špičce jak kytičky

rostou malé prstíčky.“

(Pohyb s říkadly, Z. Pospíšilová, P. Poláčková)