Pokud k nám jdete poprvé, prosíme Vás, určitě si nejprve přečtěte náš Provozní řád. Dodržujte, prosím, všechna zdravotní a hygienická pravidla v Provozním řádu obsažená.

Jak to chodí na našich bazénech

Kraví hora

Doporučujeme přijít dopředu před lekcí, cca 20 minut. Klidným začátkem se vyhnete přenesení stresu na dítě. Jedete-li s kočárkem, na Kraví hoře sjeďte výtahem do -1. patra, tam uzamkněte kočárek u tyči. Na pokladně je třeba předložit kartičku se jménem dítěte, kterou dostanete první lekci v kurzu (podrobné pokyny vždy obdržíte emailem před začátkem vašeho kurzu). Šatny naleznete v zadní části za skleněnými dveřmi před novým wellness. Zde naleznete přebalovací podložky, nočníky, záchody a sprchy. Lekce probíhají na bazéně, kterému se dostanete při průchodu veřejnými sprchami.

Lužánky

Na pokladně je třeba předložit kartičku se jménem dítěte, kterou dostanete první lekci v kurzu, od pokladní dostanete čip, který má celkovou časovou dotaci 1,5 hodiny. Od projití přes turniket se vám začne odpočítávat tato časová dotace, pokud nestihnete bazén opustit do 1,5 hodiny, doplácíte čas, který přešvihnete. Za pokladnami se odkládají kočárky. Do vířivky se pokračuje rovně do šaten, kde naleznete i místnost s přebalovacími pulty. Dále se prochází sprchami až k bazénu. Vedle vířivky je herna pro děti, sprchy a přebalovací pulty.

Pokud jdete do 16 m bazénu, vydáte se buď po schodech nebo výtahem o patro níž, kde naleznete šatny s přebalovacími pulty. K bazénu se opět prochází přes sprchy.

Video prohlídka ZDE.

Kociánka

Bazén na Kociánce nedisponuje recepcí. Projdete do šaten, kde se převlečete, ve sprchách osprchujete a projdete na bazén, kde na vás bude čekat instruktorka.

PROVOZNÍ ŘÁD ZDE

Co s sebou, hygiena

  • Plavky pro dítě – jsou nutné plavkové kalhotky z plavkoviny s těsnícími gumičkami na stehýnkách a bříšku. Jiné plavky neakceptujeme. Plena přefiltruje moč a případnou stolici zachytí plavky s přiléhajícími gumičkami. Pokud budete kupovat plavky jinde než u nás, určitě je dítěti vyzkoušejte. Jako nevhodné jsou celkové plavky, bez gumiček, kraťásky apod. Můžete mít neoprenové, ale upozorňujeme, že i pod ně vyžadujeme plenu.
  • Plavací plenku (pro děti do dvou let)
  • Plavky pro rodiče
  • Mýdlo pro rodiče i dítě
  • Dětskou kosmetiku (jak jste zvyklí po koupání)
  • Podložku do postýlek a přebalováků (pro miminka do 1 roku)
  • Osušku nebo župan pro rodiče i dítě
  • Čisté přezůvky k bazénu pro rodiče i děti, které už chodí (kvůli bezpečnosti a hygieně)
  • Smotky do uší (Mokré uši nesmí ven. Předejdete tak riziku zánětů.)
  • Svačinku po plavání

Před tím než půjdete do vody, je nutné umýt celé tělo (bez plavek!) mýdlem a řádně osprchovat sebe a i své dítě a teprve pak obléct plavky. Prosíme, při sprchování před vstupem do bazénu nepoužívejte mycí oleje nebo sprchové gely s olejem, ale pouze klasické mýdlo nebo sprchový gel. Je nutné, aby se maminky před vstupem do vody odlíčily, i voděodolné líčidla. Máte-li autosedačku, můžete ji nechat v šatně nebo vzít k bazénu. Ve vodě oznamte své instruktorce, že jste na lekci úplně poprvé. Rozhodně své dítě hned nepotápějte a dbejte jejích pokynů!

První lekce (nebo i několik prvních lekcí) mohou být poznamenané adaptací dítěte na prostředí a děťátko, doma ve vaně jinak spokojené, může v bazénku plakat. Pokud se Vám to stane, dodejte dítěti více jistoty, např. je více ve vodě objímejte, stále na něj mluvte a snažte se ho zabavit hračkami. Dělejte jen ty cviky, které dítě zvládne, a nedělejte nic, z čeho má strach. Uvidíte, že s Vaší pomocí dítě první zvykání na nové prostředí zvládne a bude ve vodě spokojené. Nezapomínejte, že Vaše psychická (ne)pohoda se přenáší na dítě. Je-li maminka vystrašená, bude se s největší pravděpodobností bát i dítě. Důvěřujte proto našim lektorkám, které mají dlouhou praxi, že vědí, co dělají a že nebudou Vaše děťátko do ničeho nutit. Je skutečně nesmírně důležité, aby maminka, která dítě uklidňuje, byla sama klidná, protože dítě (i maličké) nejistotu matky vycítí a pláče.

Na první lekci Vám lektorka vysvětlí zásady manipulace miminka ve vodě, jak se zachovat, když děťátko pláče, když se mu něco nelíbí a v neposlední řadě také to, jak dítěti pomoci, když se nechtěně napije vody.

  • Lekce trvá 30 minut.
  • Prosíme všechny rodiče, aby do bazénu nevstupovali dříve a nezůstávali po lekci déle. Rušily byste tak ostatní skupinky.
  • 1. a 2. lekce je vždy pomalejší
  • Dítě je nutné řádně umýt i po plavání.
  • Pak si můžete odpočinout v hracím koutku na recepci, ohřát jídlo v mikrovlnné troubě nebo ohřívačce a využít krmících židliček.

Přejeme Vám příjemně strávenou lekci ve vodě.

Zkušební lekce plavání

  • Chcete-li si před zaplacením kurzu vyzkoušet, jak se bude vašemu dítku u nás líbit, máte několik možností:
  • Můžete se domluvit, kdy probíhá lekce ve věkové skupině vašeho dítěte a zdarma se v převlečení můžete na lekci u bazénu podívat.
  • Zkušební lekce v kurzu podle věku je za 400,- Kč. Připojíte se do kurzu, k dětem, které chodí plavat už delší dobu. Lektorka ve vodě vám vysvětlí základní manipulaci s dítětem, nácvik potápění a přistupuje k vám individuálně. Nebude vašeho nováčka do ničeho nutit a na vaše dotazy je připravená odpovědět. Je běžná praxe, že se v průběhu roku do kurzů přiřazují nováčci. Od šikovnějších plaváčků se inspirují a velice rychle je doženou.
  • Všechny tyto návštěvy je nutné domluvit dopředu telefonicky nebo emailem.
603 889 792
info@plavacci.com

Jak se plave v Dětském plaveckém klubu Plaváčci?

Malým Plaváčkům nabízíme kurz, v němž rodičům ukážeme, co se může dítě ve svém věku naučit. Děti jsou rozděleny do skupinek podle věku. Nováčci jsou pouze miminka 6-8 měsíců. Starší děti přiřazujeme do skupinek, kde jsou i pokročilejší děti, které už do kurzu chodí.

Výuka je kromě toho přizpůsobena každému dítěti. Menší skupiny umožňují, že se můžete instruktorky na cokoli zeptat a ta se Vám stihne individuálně věnovat. Výuka Plaváčků probíhá hravou formou, kdy při cvičení používáme různé říkanky a písničky, které malé dítě psychicky uklidňují a současně napomáhají rozšiřovat slovní zásobu. Potápění a plavecké pohyby nacvičujeme s dětmi již od kojeneckého věku opět formou hry, což jim ulehčuje zdokonalování se v plaveckých dovednostech mezi druhým a třetím rokem, tedy v době, kdy jsou již schopné dělat plavecké pohyby vědomě. Z počátku se učíme, jak nejlépe dítě držet ve vodě, jak se potápět. Pak začínáme používat různé pomůcky, např. plavecké desky, kruh, pontony, skluzavku. Děti se ve vodě baví a zároveň cvičí koordinaci pohybů a rovnováhu. V době, kdy si dítě zvyká na nové prostředí v bazénu, by jej rodiče měli pevně objímat, snažit se udělat maximum pro to, aby se cítilo příjemně a bezpečně. Nabízet mu různé hračky pro odreagování. Po určité době, kdy už děťátko nabude pocit jistoty, uvolňujte objetí a postupně se snažte držet dítě méně a méně. Děti se tak později pohybují ve vodě samy. Dítě se musí naučit vodu respektovat, ale nemít z ní strach.

Pobyt ve vodě musí být pro děti zábavný. Děti by se měly na plavání a čas strávený v bazénu s rodiči těšit. Každé dítě je jiné, a proto jsou také reakce dětí na vodu různé. Některé děti se v bazénu cítí hned „jako doma“, jiné naopak mohou ze začátku i plakat a to i přesto, že se doma ve vaně koupou rády. Je to prostě jen proto, že jsou citlivější na změnu prostředí a seznamování se s novými věcmi a lidmi. Potřebují trošku delší dobu na aklimatizaci. Hodně záleží na rodičích, jak svému dítěti pomohou toto období zvládnout. Pro dítě je určitě přínosnější, když mu rodiče nenásilnou formou dají čas na aklimatizaci a pomalu jej zvykají na vodu, nové prostředí a lidi, než když při prvním pláči a neúspěchu dostanou strach, že se jejich děťátku ubližuje. Věřte, že nemáme zájem děti nějak nutit. Naopak je v zájmu nejen našem, aby se dítě a voda stali dobrými kamarády, mezi kterými nepanuje strach a napětí, ale respekt a úcta. Stejně, jako každé přátelství je otázkou vývoje, ani přátelství s vodou nespadne z nebe a musí se budovat, má-li skutečně vzniknout. Pokud před vodou utečeme, nikdy se neseznámíme, natož abychom se spřátelili.
POZOR! Hodinu před plaváním by děti neměly jíst. Ve vodě často mění polohu těla a s plným žaludkem prudce stoupá riziko zvracení. Pokud dítě přece jen potřebuje něco dostat do bříška, doporučujeme spíše menší množství čaje.